1 / 33
Walter Bengtssons gata 2
Lägenhet · Sandarna · GöteborgSlutpris
3 300 000 kr
- Boarea
40,5 m²
- Rum
2 rum
- Avgift
2 852 kr/mån
- Byggår
2024
Ansvarig mäklare
Om försäljningen
Slutpriset blev 3 300 000 kr
Utropspriset var 2 990 000 kr
Prisutvecklingen blev +310 000 kr (+10,4%)
Såld eller borttagen 2026-05-03
Slutpriset per kvadratmeter var 81 500 kr/m²
Uppgifter från försäljningen 2026-05-03:
Den här lägenheten är en bostadsrätt
Den har 2 852 kr/mån i avgift
Driftskostnaden är 560 kr/mån
Den ligger på våning 12
Lägenhetsnumret är 2101
Bostaden var till salu i 16 dagar
Skaffa mer kunskap
Vill du enkelt hålla koll på bostadsmarknaden? Här har vi har samlat artiklar och kunskap – oavsett om du ska köpa, sälja eller bo.
Till artiklarna