Gå till innehåll
Lagfart
Såld på förhand

Trädgårdsvägen 17

Villa · Sävedalen · Partille

Lagfart

8 500 000 kr
  • Boarea

    150 m²

  • Biarea

    75 m²

  • Rum

    7 rum

  • Tomtarea

    881 m²

  • Byggår

    1931

Ansvarig mäklare

Om försäljningen

  • Lagfarten blev 8 500 000 kr

  • Såld eller borttagen 2025-07-03

  • Lagfart utfärdades 2025-11-17

  • Slutpriset per kvadratmeter var 56 700 kr/m²

Om bostaden

  • Uppgifter från försäljningen 2025-07-03:

  • Den här villan är en äganderätt

  • Driftskostnaden är 3 831 kr/mån

  • Bostaden var snart till salu i 27 dagar