Gå till innehåll
Slutpris

Kvarngärdesgatan 1A

Lägenhet · Örgryte Bö · Göteborg

Slutpris

5 565 000 kr
  • Boarea

    93 m²

  • Rum

    3 rum

  • Avgift

    7 075 kr/mån

  • Byggår

    1949

  • Balkong
  • Eldstad

Ansvarig mäklare

Om försäljningen

  • Slutpriset blev 5 565 000 kr

  • Utropspriset var 5 650 000 kr

  • Prisutvecklingen blev -85 000 kr (-1,5%)

  • Såld eller borttagen 2025-09-23

  • Slutpriset per kvadratmeter var 59 800 kr/m²

  • Uppgifter från försäljningen 2025-09-23:

  • Den här lägenheten är en bostadsrätt

  • Den har 7 075 kr/mån i avgift

  • Driftskostnaden är 580 kr/mån

  • Den ligger på våning 3

  • Lägenhetsnumret är 1301

  • Bostaden var till salu i 48 dagar