Gå till innehåll
Lagfart

Frösunda Stationsväg 18

Villa · Frösunda · Vallentuna

Lagfart

3 850 000 kr
  • Boarea

    92 m²

  • Biarea

    92 m²

  • Rum

    4 rum

  • Tomtarea

    1 251 m²

  • Byggår

    1968

Ansvarig mäklare

Om försäljningen

  • Lagfarten blev 3 850 000 kr

  • Utropspriset var 3 495 000 kr

  • Prisutvecklingen blev +355 000 kr (+10,2%)

  • Såld eller borttagen 2025-10-23

  • Lagfart utfärdades 2026-01-02

  • Slutpriset per kvadratmeter var 41 800 kr/m²

Om bostaden

  • Uppgifter från försäljningen 2025-10-23:

  • Den här villan är en äganderätt

  • Driftskostnaden är 3 325 kr/mån

  • Bostaden var till salu i 42 dagar