Gå till innehåll
Lagfart

Smärgelgatan 27

Villa · Grubbe · Umeå

Lagfart

4 520 000 kr
  • Boarea

    85 m²

  • Biarea

    85 m²

  • Rum

    7 rum

  • Tomtarea

    760 m²

  • Byggår

    1964

Ansvarig mäklare

Om försäljningen

  • Lagfarten blev 4 520 000 kr

  • Utropspriset var 3 995 000 kr

  • Prisutvecklingen blev +525 000 kr (+13,1%)

  • Såld eller borttagen 2025-09-04

  • Lagfart utfärdades 2026-01-16

  • Slutpriset per kvadratmeter var 53 200 kr/m²

Om bostaden

  • Uppgifter från försäljningen 2025-09-04:

  • Den här villan är en äganderätt

  • Driftskostnaden är 3 901 kr/mån

  • Bostaden var till salu i 14 dagar