Gå till innehåll
Lagfart

Enbärsvägen 7

Villa · Skogalund · Degerfors

Lagfart

1 515 000 kr
  • Boarea

    159 m²

  • Biarea

    12 m²

  • Rum

    6 rum

  • Tomtarea

    1 050 m²

  • Byggår

    1981

  • Eldstad
  • Uteplats

Ansvarig mäklare

Om försäljningen

  • Lagfarten blev 1 515 000 kr

  • Utropspriset var 1 295 000 kr

  • Prisutvecklingen blev +220 000 kr (+17%)

  • Såld eller borttagen 2026-02-03

  • Lagfart utfärdades 2026-04-15

  • Slutpriset per kvadratmeter var 9 500 kr/m²

Om bostaden

  • Uppgifter från försäljningen 2026-02-03:

  • Den här villan är en äganderätt

  • Driftskostnaden är 3 950 kr/mån

  • Bostaden var till salu i 132 dagar