Gå till innehåll
Lagfart
Såld på förhand

Lövängsvägen 8B

Villa · Gamla Hjärsta · Örebro

Lagfart

4 700 000 kr
  • Boarea

    150 m²

  • Biarea

    80 m²

  • Rum

    6 rum

  • Tomtarea

    610 m²

  • Byggår

    1928

  • Eldstad

Ansvarig mäklare

Om försäljningen

  • Lagfarten blev 4 700 000 kr

  • Utropspriset var 4 595 000 kr

  • Prisutvecklingen blev +105 000 kr (+2,3%)

  • Såld eller borttagen 2025-04-25

  • Lagfart utfärdades 2025-07-31

  • Slutpriset per kvadratmeter var 31 300 kr/m²

Om bostaden

  • Uppgifter från försäljningen 2025-04-25:

  • Den här villan är en äganderätt

  • Driftskostnaden är 3 311 kr/mån

  • Bostaden var snart till salu i 8 dagar