Gå till innehåll
Lagfart

Spektrumsgatan 35

Kedjehus · Näset · Göteborg

Lagfart

6 800 000 kr
  • Boarea

    159 m²

  • Biarea

    0 m²

  • Rum

    5 rum

  • Tomtarea

    333 m²

  • Byggår

    1965

  • Uteplats

Ansvarig mäklare

Om försäljningen

  • Lagfarten blev 6 800 000 kr

  • Utropspriset var 6 395 000 kr

  • Prisutvecklingen blev +405 000 kr (+6,3%)

  • Såld eller borttagen 2025-05-21

  • Lagfart utfärdades 2025-08-08

  • Slutpriset per kvadratmeter var 42 800 kr/m²

Om bostaden

  • Uppgifter från försäljningen 2025-05-21:

  • Det här kedjehuset är en tomträtt

  • Driftskostnaden är 4 247 kr/mån

  • Bostaden var till salu i 17 dagar