Gå till innehåll
Lagfart
Såld på förhand

Älggräsvägen 12

Villa · Gråbo · Lerum

Lagfart

1 900 000 kr
  • Boarea

    75 m²

  • Biarea

    0 m²

  • Rum

    2 rum

  • Tomtarea

    1 194 m²

  • Byggår

    1986

Ansvarig mäklare

Om försäljningen

  • Lagfarten blev 1 900 000 kr

  • Utropspriset var 1 975 000 kr

  • Prisutvecklingen blev -75 000 kr (-3,8%)

  • Såld eller borttagen 2026-01-17

  • Lagfart utfärdades 2026-03-12

  • Slutpriset per kvadratmeter var 25 300 kr/m²

Om bostaden

  • Uppgifter från försäljningen 2026-01-17:

  • Den här villan är en äganderätt

  • Bostaden var snart till salu i 114 dagar