Gå till innehåll
Lagfart
Såld på förhand

Vallhagevägen 3

Villa · Adolfsberg · Örebro

Lagfart

4 750 000 kr
  • Boarea

    137 m²

  • Biarea

    30 m²

  • Rum

    5 rum

  • Tomtarea

    458 m²

  • Byggår

    1978

Ansvarig mäklare

Om försäljningen

  • Lagfarten blev 4 750 000 kr

  • Utropspriset var 4 595 000 kr

  • Prisutvecklingen blev +155 000 kr (+3,4%)

  • Såld eller borttagen 2026-01-01

  • Lagfart utfärdades 2026-02-27

  • Slutpriset per kvadratmeter var 34 700 kr/m²

Om bostaden

  • Uppgifter från försäljningen 2026-01-01:

  • Den här villan är en äganderätt

  • Driftskostnaden är 3 782 kr/mån

  • Bostaden var snart till salu i 12 dagar