Gå till innehåll
Lagfart

Nora 305

Villa · Kovland · Sundsvall

Lagfart

333 000 kr
  • Boarea

    75 m²

  • Biarea

    68 m²

  • Rum

    4 rum

  • Tomtarea

    2 140 m²

  • Byggår

    1975

Ansvarig mäklare

Om försäljningen

  • Lagfarten blev 333 000 kr

  • Utropspriset var 425 000 kr

  • Prisutvecklingen blev -92 000 kr (-21,6%)

  • Såld eller borttagen 2025-03-11

  • Lagfart utfärdades 2025-08-04

  • Slutpriset per kvadratmeter var 4 400 kr/m²

Om bostaden

  • Uppgifter från försäljningen 2025-03-11:

  • Den här villan är en äganderätt

  • Driftskostnaden är 5 974 kr/mån

  • Bostaden var till salu i 504 dagar