Gå till innehåll
Lagfart

Billdals Aspväg 86

Radhus · Billdal · Göteborg

Lagfart

6 275 000 kr
  • Boarea

    135 m²

  • Biarea

    0 m²

  • Rum

    5 rum

  • Tomtarea

    274 m²

  • Byggår

    1972

  • Uteplats

Ansvarig mäklare

Om försäljningen

  • Lagfarten blev 6 275 000 kr

  • Utropspriset var 5 990 000 kr

  • Prisutvecklingen blev +285 000 kr (+4,8%)

  • Såld eller borttagen 2025-03-24

  • Lagfart utfärdades 2025-07-25

  • Slutpriset per kvadratmeter var 46 500 kr/m²

Om bostaden

  • Uppgifter från försäljningen 2025-03-24:

  • Det här radhuset är en äganderätt

  • Driftskostnaden är 5 543 kr/mån

  • Bostaden var till salu i 14 dagar