Gå till innehåll
Lagfart

Klockarevägen 27

Radhus · Hisings Kärra · Göteborg

Lagfart

3 510 000 kr
  • Boarea

    112 m²

  • Biarea

    0 m²

  • Rum

    5 rum

  • Tomtarea

    151 m²

  • Byggår

    1962

  • Uteplats

Ansvarig mäklare

Om försäljningen

  • Lagfarten blev 3 510 000 kr

  • Utropspriset var 3 495 000 kr

  • Prisutvecklingen blev +15 000 kr (+0,4%)

  • Såld eller borttagen 2025-05-15

  • Lagfart utfärdades 2025-08-15

  • Slutpriset per kvadratmeter var 31 300 kr/m²

Om bostaden

  • Uppgifter från försäljningen 2025-05-15:

  • Det här radhuset är en äganderätt

  • Driftskostnaden är 3 500 kr/mån

  • Bostaden var till salu i 15 dagar