Gå till innehåll
Sista bud

Torpvägen 11

Villa · Krondiket · Falun

Sista bud

4 550 000 kr
  • Boarea

    173 m²

  • Rum

    7 rum

  • Tomtarea

    985 m²

  • Byggår

    1977

Ansvarig mäklare

Om försäljningen

  • Sista budet blev 4 550 000 kr

  • Utropspriset var 4 500 000 kr

  • Prisutvecklingen blev +50 000 kr (+1,1%)

  • Såld eller borttagen 2026-02-26

  • Slutpriset per kvadratmeter var 26 300 kr/m²

Om bostaden

  • Uppgifter från försäljningen 2026-02-26:

  • Den här villan är en äganderätt

  • Driftskostnaden är 4 138 kr/mån

  • Bostaden var till salu i 17 dagar