Gå till innehåll
Lagfart
Såld på förhand

Kassörsgatan 1

Villa · Hörnebo · Tibro

Lagfart

3 570 000 kr
  • Boarea

    152 m²

  • Biarea

    138 m²

  • Rum

    6 rum

  • Tomtarea

    1 582 m²

  • Byggår

    1976

Ansvarig mäklare

Om försäljningen

  • Lagfarten blev 3 570 000 kr

  • Utropspriset var 3 500 000 kr

  • Prisutvecklingen blev +70 000 kr (+2%)

  • Såld eller borttagen 2025-08-24

  • Lagfart utfärdades 2026-02-27

  • Slutpriset per kvadratmeter var 23 500 kr/m²

Om bostaden

  • Uppgifter från försäljningen 2025-08-24:

  • Den här villan är en äganderätt

  • Driftskostnaden är 4 538 kr/mån

  • Bostaden var snart till salu i 180 dagar