Gå till innehåll
Slutpris
Såld på förhand

Villavallen 22

Villa · Hjällbo · Göteborg

Slutpris

4 500 000 kr
  • Boarea

    148 m²

  • Biarea

    36 m²

  • Rum

    6 rum

  • Tomtarea

    785 m²

  • Byggår

    1970

Ansvarig mäklare

Om försäljningen

  • Slutpriset blev 4 500 000 kr

  • Första utropspriset var 4 495 000 kr

  • Prisutvecklingen blev +5 000 kr (+0,1%)

  • Såld eller borttagen 2025-11-07

  • Slutpriset per kvadratmeter var 30 400 kr/m²

Om bostaden

  • Uppgifter från försäljningen 2025-11-07:

  • Den här villan är en äganderätt

  • Driftskostnaden är 2 877 kr/mån

  • Bostaden var snart till salu i 206 dagar