Gå till innehåll
Lagfart

Billsta 182

Villa · Härnösand

Lagfart

2 210 000 kr
  • Boarea

    142 m²

  • Biarea

    83 m²

  • Rum

    5 rum

  • Tomtarea

    1 933 m²

  • Byggår

    1980

  • Eldstad

Ansvarig mäklare

Om försäljningen

  • Lagfarten blev 2 210 000 kr

  • Utropspriset var 1 750 000 kr

  • Prisutvecklingen blev +460 000 kr (+26,3%)

  • Såld eller borttagen 2025-10-29

  • Lagfart utfärdades 2026-03-20

  • Slutpriset per kvadratmeter var 15 600 kr/m²

Om bostaden

  • Uppgifter från försäljningen 2025-10-29:

  • Den här villan är en äganderätt

  • Driftskostnaden är 2 684 kr/mån

  • Bostaden var till salu i 16 dagar