Gå till innehåll
Slutpris

Fredrikshovsgatan 10

Lägenhet · Östermalm · Stockholm

Slutpris

21 400 000 kr
  • Boarea

    150 m²

  • Rum

    4 rum

  • Avgift

    7 499 kr/mån

  • Byggår

    1921

  • Hiss
  • Balkong
  • Eldstad

Ansvarig mäklare

Om försäljningen

  • Slutpriset blev 21 400 000 kr

  • Utropspriset var 21 000 000 kr

  • Prisutvecklingen blev +400 000 kr (+1,9%)

  • Såld eller borttagen 2025-10-22

  • Slutpriset per kvadratmeter var 142 700 kr/m²

  • Uppgifter från försäljningen 2025-10-22:

  • Den här lägenheten är en bostadsrätt

  • Den har 7 499 kr/mån i avgift

  • Driftskostnaden är 1 217 kr/mån

  • Den ligger på våning 1

  • Lägenhetsnumret är 1103

  • Bostaden var till salu i 9 dagar