Gå till innehåll
Lagfart

Sankta Annagatan 8

Villa · Centrala · Skara

Lagfart

3 150 000 kr
  • Boarea

    189 m²

  • Biarea

    173 m²

  • Rum

    7 rum

  • Tomtarea

    1 186 m²

  • Byggår

    1923

  • Eldstad

Ansvarig mäklare

Om försäljningen

  • Lagfarten blev 3 150 000 kr

  • Utropspriset var 3 095 000 kr

  • Prisutvecklingen blev +55 000 kr (+1,8%)

  • Såld eller borttagen 2025-05-16

  • Lagfart utfärdades 2025-07-21

  • Slutpriset per kvadratmeter var 16 700 kr/m²

Om bostaden

  • Uppgifter från försäljningen 2025-05-16:

  • Den här villan är en äganderätt

  • Driftskostnaden är 2 764 kr/mån

  • Bostaden var till salu i 18 dagar