Gå till innehåll
Lagfart
Såld på förhand

Sandstensvägen 9

Villa · Stensätra · Sandviken

Lagfart

2 330 000 kr
  • Boarea

    121 m²

  • Biarea

    90 m²

  • Rum

    4 rum

  • Tomtarea

    1 157 m²

  • Byggår

    1966

  • Eldstad
  • Uteplats

Ansvarig mäklare

Om försäljningen

  • Lagfarten blev 2 330 000 kr

  • Utropspriset var 2 295 000 kr

  • Prisutvecklingen blev +35 000 kr (+1,5%)

  • Såld eller borttagen 2025-11-01

  • Lagfart utfärdades 2026-01-21

  • Slutpriset per kvadratmeter var 19 300 kr/m²

Om bostaden

  • Uppgifter från försäljningen 2025-11-01:

  • Den här villan är en äganderätt

  • Driftskostnaden är 3 768 kr/mån

  • Bostaden var snart till salu i 8 dagar