Gå till innehåll
Lagfart

Svennungsröd 2

Fritidshus · Bullaren · Tanum

Lagfart

610 000 kr
  • Boarea

    163 m²

  • Biarea

    0 m²

  • Tomtarea

    1 407 m²

  • Byggår

    1909

Ansvarig mäklare

Om försäljningen

  • Lagfarten blev 610 000 kr

  • Utropspriset var 595 000 kr

  • Prisutvecklingen blev +15 000 kr (+2,5%)

  • Såld eller borttagen 2025-04-25

  • Lagfart utfärdades 2025-06-03

  • Slutpriset per kvadratmeter var 3 700 kr/m²

Om bostaden

  • Uppgifter från försäljningen 2025-04-25:

  • Det här fritidshuset är en äganderätt

  • Driftskostnaden är 1 412 kr/mån

  • Bostaden var till salu i 14 dagar