Gå till innehåll
Lagfart

Brandstorp 522

Villa · Lillkyrka · Örebro

Lagfart

3 175 000 kr
  • Boarea

    76 m²

  • Biarea

    20 m²

  • Tomtarea

    7 578 m²

  • Byggår

    1800

  • Eldstad

Ansvarig mäklare

Om försäljningen

  • Lagfarten blev 3 175 000 kr

  • Utropspriset var 2 895 000 kr

  • Prisutvecklingen blev +280 000 kr (+9,7%)

  • Såld eller borttagen 2025-08-01

  • Lagfart utfärdades 2026-02-02

  • Slutpriset per kvadratmeter var 41 800 kr/m²

Om bostaden

  • Uppgifter från försäljningen 2025-08-01:

  • Den här villan är en äganderätt

  • Driftskostnaden är 3 916 kr/mån

  • Bostaden var till salu i 14 dagar