Gå till innehåll
Lagfart

Bägaregränden 7

Villa · Vallkärra · Lund

Lagfart

5 060 000 kr
  • Boarea

    123 m²

  • Biarea

    118 m²

  • Rum

    4 rum

  • Tomtarea

    622 m²

  • Byggår

    1969

Ansvarig mäklare

Om försäljningen

  • Lagfarten blev 5 060 000 kr

  • Utropspriset var 4 500 000 kr

  • Prisutvecklingen blev +560 000 kr (+12,4%)

  • Såld eller borttagen 2025-05-09

  • Lagfart utfärdades 2025-07-24

  • Slutpriset per kvadratmeter var 41 100 kr/m²

Om bostaden

  • Uppgifter från försäljningen 2025-05-09:

  • Den här villan är en äganderätt

  • Bostaden var till salu i 4 dagar