Gå till innehåll
Lagfart

Fregattgatan 2

Villa · Båtgatorna · Lomma

Lagfart

14 800 000 kr
  • Boarea

    180 m²

  • Biarea

    99 m²

  • Rum

    10 rum

  • Tomtarea

    1 176 m²

  • Byggår

    1918

  • Eldstad

Ansvarig mäklare

Om försäljningen

  • Lagfarten blev 14 800 000 kr

  • Utropspriset var 15 950 000 kr

  • Prisutvecklingen blev -1 150 000 kr (-7,2%)

  • Såld eller borttagen 2025-11-21

  • Lagfart utfärdades 2026-02-03

  • Slutpriset per kvadratmeter var 82 200 kr/m²

Om bostaden

  • Uppgifter från försäljningen 2025-11-21:

  • Den här villan är en äganderätt

  • Driftskostnaden är 7 133 kr/mån

  • Bostaden var till salu i 108 dagar