Gå till innehåll
Lagfart

Markörvägen 1B

Villa · Lännersta · Nacka

Lagfart

9 250 000 kr
  • Boarea

    178 m²

  • Biarea

    20 m²

  • Rum

    5 rum

  • Tomtarea

    1 029 m²

  • Byggår

    1939

  • Balkong
  • Eldstad

Ansvarig mäklare

Om försäljningen

  • Lagfarten blev 9 250 000 kr

  • Utropspriset var 8 995 000 kr

  • Prisutvecklingen blev +255 000 kr (+2,8%)

  • Såld eller borttagen 2025-03-13

  • Lagfart utfärdades 2025-07-03

  • Slutpriset per kvadratmeter var 52 000 kr/m²

Om bostaden

  • Uppgifter från försäljningen 2025-03-13:

  • Den här villan är en äganderätt

  • Driftskostnaden är 6 883 kr/mån

  • Bostaden var till salu i 31 dagar