Gå till innehåll
Lagfart
Såld på förhand

Hedemoravägen 109

Parhus · Viby · Sollentuna

Lagfart

5 335 000 kr
  • Boarea

    127 m²

  • Biarea

    0 m²

  • Rum

    5 rum

  • Tomtarea

    352 m²

  • Byggår

    1972

Ansvarig mäklare

Om försäljningen

  • Lagfarten blev 5 335 000 kr

  • Utropspriset var 5 250 000 kr

  • Prisutvecklingen blev +85 000 kr (+1,6%)

  • Såld eller borttagen 2025-10-09

  • Lagfart utfärdades 2025-12-02

  • Slutpriset per kvadratmeter var 42 000 kr/m²

Om bostaden

  • Uppgifter från försäljningen 2025-10-09:

  • Det här parhuset är en äganderätt

  • Driftskostnaden är 4 090 kr/mån

  • Bostaden var snart till salu i 20 dagar