Gå till innehåll
Lagfart

Vällingbyvägen 83

Radhus · Vällingby · Stockholm

Lagfart

5 750 000 kr
  • Boarea

    90 m²

  • Biarea

    45 m²

  • Rum

    5 rum

  • Tomtarea

    210 m²

  • Byggår

    1955

  • Eldstad

Ansvarig mäklare

Om försäljningen

  • Lagfarten blev 5 750 000 kr

  • Utropspriset var 4 995 000 kr

  • Prisutvecklingen blev +755 000 kr (+15,1%)

  • Såld eller borttagen 2025-08-28

  • Lagfart utfärdades 2025-11-25

  • Slutpriset per kvadratmeter var 63 900 kr/m²

Om bostaden

  • Uppgifter från försäljningen 2025-08-28:

  • Det här radhuset är en äganderätt

  • Driftskostnaden är 2 917 kr/mån

  • Bostaden var till salu i 14 dagar