Gå till innehåll
Lagfart

Föreningsvägen 15

Villa · Stocksund · Danderyd

Lagfart

19 300 000 kr
  • Boarea

    198 m²

  • Biarea

    88 m²

  • Rum

    8 rum

  • Tomtarea

    1 565 m²

  • Byggår

    1923

  • Eldstad

Ansvarig mäklare

Om försäljningen

  • Lagfarten blev 19 300 000 kr

  • Utropspriset var 18 500 000 kr

  • Prisutvecklingen blev +800 000 kr (+4,3%)

  • Såld eller borttagen 2025-05-30

  • Lagfart utfärdades 2025-08-21

  • Slutpriset per kvadratmeter var 97 500 kr/m²

Om bostaden

  • Uppgifter från försäljningen 2025-05-30:

  • Den här villan är en äganderätt

  • Bostaden var till salu i 25 dagar