Gå till innehåll
Slutpris

Säterivägen 1

Villa · Gemla · Växjö

Slutpris

2 900 000 kr
  • Boarea

    124 m²

  • Biarea

    124 m²

  • Tomtarea

    804 m²

  • Byggår

    1964

  • Eldstad
  • Uteplats

Ansvarig mäklare

Om försäljningen

  • Slutpriset blev 2 900 000 kr

  • Utropspriset var 2 950 000 kr

  • Prisutvecklingen blev -50 000 kr (-1,7%)

  • Såld eller borttagen 2026-04-07

  • Slutpriset per kvadratmeter var 23 400 kr/m²

Om bostaden

  • Uppgifter från försäljningen 2026-04-07:

  • Den här villan är en äganderätt

  • Driftskostnaden är 5 023 kr/mån

  • Bostaden var till salu i 22 dagar