Gå till innehåll
Bjurfors
Karta
  • 17
    maj

    Idag14:00 – 14:30

  • 20
    maj

    20 maj17:00 – 17:30

Till salu

Yxhammarsgatan 23

Villa · Centrum · Borås

Utropspris

8 900 000 kr
  • Boarea

    263 m²

  • Biarea

    90 m²

  • Rum

    9 rum

  • Tomtarea

    629 m²

  • Byggår

    1914

  • Eldstad
  • Den här villan är en äganderätt

  • Driftskostnaden är 5 150 kr/mån

  • Utropspriset per kvadratmeter är 33 800 kr/m²

  • Bostaden har 3364 sidvisningar på Booli

  • Bostaden har varit till salu i 127 dagar

 kr *

* Exklusive vinstskatt och försäljningsutgifter.
Hur mycket kan du låna hos SBAB?Ansök om lånelöfte hos SBAB!

Värdering av den här bostaden

Våra värderingar är statistiska och bygger på uppgifter om bostaden, prisutvecklingen och jämförbara försäljningar i området.