Gå till innehåll
Sista bud

Bråvallavägen 21

Villa · Djursholm · Danderyd

Sista bud

26 000 000 kr
  • Boarea

    392 m²

  • Biarea

    97 m²

  • Rum

    9 rum

  • Tomtarea

    2 519 m²

  • Byggår

    1947

  • Eldstad

Ansvarig mäklare

Om försäljningen

  • Sista budet blev 26 000 000 kr

  • Första utropspriset var 32 500 000 kr

  • Prisutvecklingen blev -6 500 000 kr (-20%)

  • Såld eller borttagen 2026-04-16

  • Slutpriset per kvadratmeter var 66 300 kr/m²

Om bostaden

  • Uppgifter från försäljningen 2026-04-16:

  • Den här villan är en äganderätt

  • Bostaden var till salu i 85 dagar