Gå till innehåll
Lagfart

Ättehagsvägen 48

Kedjehus · Gribbylund · Täby

Lagfart

5 700 000 kr
  • Boarea

    94 m²

  • Biarea

    35 m²

  • Rum

    5 rum

  • Tomtarea

    307 m²

  • Byggår

    1988

Ansvarig mäklare

Om försäljningen

  • Lagfarten blev 5 700 000 kr

  • Utropspriset var 5 695 000 kr

  • Prisutvecklingen blev +5 000 kr (+0,1%)

  • Såld eller borttagen 2025-11-28

  • Lagfart utfärdades 2026-02-09

  • Slutpriset per kvadratmeter var 60 600 kr/m²

Om bostaden

  • Uppgifter från försäljningen 2025-11-28:

  • Det här kedjehuset är en äganderätt

  • Driftskostnaden är 4 824 kr/mån

  • Bostaden var till salu i 21 dagar