Gå till innehåll
Slutpris
Såld på förhand

Vattgårdsvägen 36

Villa · Storvreta · Uppsala

Slutpris

5 520 000 kr
  • Boarea

    132 m²

  • Rum

    5 rum

  • Tomtarea

    954 m²

  • Byggår

    1990

  • Eldstad

Ansvarig mäklare

Om försäljningen

  • Slutpriset blev 5 520 000 kr

  • Utropspriset var 5 195 000 kr

  • Prisutvecklingen blev +325 000 kr (+6,3%)

  • Såld eller borttagen 2026-03-19

  • Slutpriset per kvadratmeter var 41 800 kr/m²

Om bostaden

  • Uppgifter från försäljningen 2026-03-19:

  • Den här villan är en äganderätt

  • Driftskostnaden är 4 365 kr/mån

  • Bostaden var snart till salu i 13 dagar