Gå till innehåll
Lagfart

Torsbacken 141

Villa · Björna · Örnsköldsvik

Lagfart

2 700 000 kr
  • Boarea

    155 m²

  • Biarea

    75 m²

  • Rum

    7 rum

  • Tomtarea

    2 743 m²

  • Byggår

    1989

  • Eldstad
  • Uteplats

Ansvarig mäklare

Om försäljningen

  • Lagfarten blev 2 700 000 kr

  • Utropspriset var 2 500 000 kr

  • Prisutvecklingen blev +200 000 kr (+8%)

  • Såld eller borttagen 2025-10-26

  • Lagfart utfärdades 2026-01-19

  • Slutpriset per kvadratmeter var 17 400 kr/m²

Om bostaden

  • Uppgifter från försäljningen 2025-10-26:

  • Den här villan är en äganderätt

  • Driftskostnaden är 3 438 kr/mån

  • Bostaden var till salu i 8 dagar