Gå till innehåll
Lagfart

Smedjevägen 19

Radhus · Djursholm · Danderyd

Lagfart

12 750 000 kr
  • Boarea

    158 m²

  • Biarea

    57 m²

  • Rum

    5 rum

  • Tomtarea

    501 m²

  • Byggår

    1971

  • Eldstad
  • Uteplats

Ansvarig mäklare

Om försäljningen

  • Lagfarten blev 12 750 000 kr

  • Utropspriset var 10 500 000 kr

  • Prisutvecklingen blev +2 250 000 kr (+21,4%)

  • Såld eller borttagen 2025-12-23

  • Lagfart utfärdades 2026-03-19

  • Slutpriset per kvadratmeter var 80 700 kr/m²

Om bostaden

  • Uppgifter från försäljningen 2025-12-23:

  • Det här radhuset är en äganderätt

  • Driftskostnaden är 4 942 kr/mån

  • Bostaden var till salu i 14 dagar