Gå till innehåll
Slutpris

Västermalmsgatan 15

Lägenhet · Västermalm · Västerås

Slutpris

1 780 000 kr
  • Boarea

    62 m²

  • Rum

    2 rum

  • Avgift

    3 969 kr/mån

  • Byggår

    1983

  • Hiss
  • Balkong

Ansvarig mäklare

Om försäljningen

  • Slutpriset blev 1 780 000 kr

  • Utropspriset var 1 795 000 kr

  • Prisutvecklingen blev -15 000 kr (-0,8%)

  • Såld eller borttagen 2026-03-25

  • Slutpriset per kvadratmeter var 28 700 kr/m²

  • Uppgifter från försäljningen 2026-03-25:

  • Den här lägenheten är en bostadsrätt

  • Den har 3 969 kr/mån i avgift

  • Driftskostnaden är 450 kr/mån

  • Den ligger på våning 3

  • Lägenhetsnumret är 1201

  • Bostaden var till salu i 89 dagar