Gå till innehåll
Slutpris

Rute Talings 268

Fritidshus · Rute · Gotland

Slutpris

3 715 000 kr
  • Boarea

    430 m²

  • Rum

    9 rum

  • Tomtarea

    11 686 m²

  • Byggår

    1924

  • Eldstad

Ansvarig mäklare

Om försäljningen

  • Slutpriset blev 3 715 000 kr

  • Utropspriset var 2 800 000 kr

  • Prisutvecklingen blev +915 000 kr (+32,7%)

  • Såld eller borttagen 2025-08-13

  • Slutpriset per kvadratmeter var 8 600 kr/m²

Om bostaden

  • Uppgifter från försäljningen 2025-08-13:

  • Det här fritidshuset är en äganderätt

  • Driftskostnaden är 7 666 kr/mån

  • Bostaden var till salu i 35 dagar