Gå till innehåll
Lagfart
Såld på förhand

Runmarö Södersunda 485

Villa · Runmarö · Värmdö

Lagfart

2 600 000 kr
  • Boarea

    31 m²

  • Biarea

    0 m²

  • Rum

    2 rum

  • Tomtarea

    2 168 m²

  • Byggår

    1972

Ansvarig mäklare

Om försäljningen

  • Lagfarten blev 2 600 000 kr

  • Utropspriset var 1 995 000 kr

  • Prisutvecklingen blev +605 000 kr (+30,3%)

  • Såld eller borttagen 2026-03-05

  • Lagfart utfärdades 2026-04-07

  • Slutpriset per kvadratmeter var 83 900 kr/m²

Om bostaden

  • Uppgifter från försäljningen 2026-03-05:

  • Den här villan är en äganderätt

  • Driftskostnaden är 1 466 kr/mån

  • Bostaden var snart till salu i 16 dagar