Gå till innehåll
Lagfart

Pionjärbacken 7

Villa · Flysta · Stockholm

Lagfart

10 225 000 kr
  • Boarea

    162 m²

  • Biarea

    20 m²

  • Rum

    8 rum

  • Tomtarea

    680 m²

  • Byggår

    1929

  • Eldstad
  • Uteplats

Ansvarig mäklare

Om försäljningen

  • Lagfarten blev 10 225 000 kr

  • Utropspriset var 9 475 000 kr

  • Prisutvecklingen blev +750 000 kr (+7,9%)

  • Såld eller borttagen 2025-02-13

  • Lagfart utfärdades 2025-06-24

  • Slutpriset per kvadratmeter var 63 100 kr/m²

Om bostaden

  • Uppgifter från försäljningen 2025-02-13:

  • Den här villan är en äganderätt

  • Driftskostnaden är 3 484 kr/mån

  • Bostaden var till salu i 5 dagar