Gå till innehåll
Lagfart

Hagalundsgatan 6

Villa · Karlshov · Norrköping

Lagfart

5 500 000 kr
  • Boarea

    120 m²

  • Biarea

    62 m²

  • Rum

    7 rum

  • Tomtarea

    727 m²

  • Byggår

    1925

  • Balkong

Ansvarig mäklare

Om försäljningen

  • Lagfarten blev 5 500 000 kr

  • Utropspriset var 5 595 000 kr

  • Prisutvecklingen blev -95 000 kr (-1,7%)

  • Såld eller borttagen 2025-10-01

  • Lagfart utfärdades 2026-01-30

  • Slutpriset per kvadratmeter var 45 800 kr/m²

Om bostaden

  • Uppgifter från försäljningen 2025-10-01:

  • Den här villan är en äganderätt

  • Driftskostnaden är 6 637 kr/mån

  • Bostaden var till salu i 24 dagar