Gå till innehåll
Lagfart

Borggatan 46

Fritidshus · Binnerbäck · Borgholm

Lagfart

2 200 000 kr
  • Boarea

    54 m²

  • Biarea

    0 m²

  • Tomtarea

    9 000 m²

  • Byggår

    1972

Ansvarig mäklare

Om försäljningen

  • Lagfarten blev 2 200 000 kr

  • Utropspriset var 1 895 000 kr

  • Prisutvecklingen blev +305 000 kr (+16,1%)

  • Såld eller borttagen 2025-05-02

  • Lagfart utfärdades 2025-06-23

  • Slutpriset per kvadratmeter var 40 700 kr/m²

Om bostaden

  • Uppgifter från försäljningen 2025-05-02:

  • Det här fritidshuset är en äganderätt

  • Driftskostnaden är 1 971 kr/mån

  • Bostaden var till salu i 6 dagar