Gå till innehåll
Slutpris

Gulsporregången 230

Fritidshus · Välenkolonin Nedre Området · Göteborg

Slutpris

1 700 000 kr
  • Boarea

    35 m²

  • Biarea

    10 m²

  • Rum

    2 rum

  • Tomtarea

    300 m²

  • Byggår

    1928

Ansvarig mäklare

Om försäljningen

  • Slutpriset blev 1 700 000 kr

  • Utropspriset var 1 775 000 kr

  • Prisutvecklingen blev -75 000 kr (-4,2%)

  • Såld eller borttagen 2026-04-18

  • Slutpriset per kvadratmeter var 48 600 kr/m²

Om bostaden

  • Uppgifter från försäljningen 2026-04-18:

  • Det här fritidshuset är ett arrende

  • Driftskostnaden är 1 327 kr/mån

  • Bostaden var till salu i 22 dagar