Gå till innehåll
Slutpris

Sankt Eriksgatan 52A

Lägenhet · Kungsholmen · Stockholm

Slutpris

8 670 000 kr
  • Boarea

    73 m²

  • Rum

    2,5 rum

  • Avgift

    3 197 kr/mån

  • Byggår

    1926

  • Hiss
  • Balkong

Ansvarig mäklare

Om försäljningen

  • Slutpriset blev 8 670 000 kr

  • Utropspriset var 7 795 000 kr

  • Prisutvecklingen blev +875 000 kr (+11,2%)

  • Såld eller borttagen 2025-09-24

  • Slutpriset per kvadratmeter var 118 800 kr/m²

  • Uppgifter från försäljningen 2025-09-24:

  • Den här lägenheten är en bostadsrätt

  • Den har 3 197 kr/mån i avgift

  • Driftskostnaden är 350 kr/mån

  • Den ligger på våning 5

  • Bostaden var till salu i 9 dagar