Gå till innehåll
Sista bud

Runebergsgatan 7

Lägenhet · Östermalms · Stockholm

Sista bud

23 500 000 kr
  • Boarea

    167 m²

  • Rum

    5 rum

  • Avgift

    5 164 kr/mån

  • Byggår

    1925

  • Hiss
  • Balkong
  • Eldstad

Ansvarig mäklare

Om försäljningen

  • Sista budet blev 23 500 000 kr

  • Utropspriset var 26 500 000 kr

  • Prisutvecklingen blev -3 000 000 kr (-11,3%)

  • Såld eller borttagen 2025-12-15

  • Slutpriset per kvadratmeter var 140 700 kr/m²

  • Uppgifter från försäljningen 2025-12-15:

  • Den här lägenheten är en bostadsrätt

  • Den har 5 164 kr/mån i avgift

  • Driftskostnaden är 700 kr/mån

  • Den ligger på våning 2

  • Lägenhetsnumret är 1201

  • Bostaden var till salu i 98 dagar