Gå till innehåll
Slutpris

Drakenbergsgatan 19

Lägenhet · Södermalm · Stockholm

Slutpris

12 700 000 kr
  • Boarea

    131 m²

  • Rum

    5 rum

  • Avgift

    6 145 kr/mån

  • Hiss
  • Balkong

Ansvarig mäklare

Om försäljningen

  • Slutpriset blev 12 700 000 kr

  • Utropspriset var 12 695 000 kr

  • Prisutvecklingen blev +5 000 kr (+0%)

  • Såld eller borttagen 2025-09-03

  • Slutpriset per kvadratmeter var 96 900 kr/m²

  • Uppgifter från försäljningen 2025-09-03:

  • Den här lägenheten är en bostadsrätt

  • Den har 6 145 kr/mån i avgift

  • Driftskostnaden är 650 kr/mån

  • Den ligger på våning 5

  • Lägenhetsnumret är 1502

  • Bostaden var till salu i 19 dagar