Gå till innehåll
Slutpris

Hagby Gård

Villa · Hagby · Täby

Slutpris

32 500 000 kr
  • Boarea

    475 m²

  • Biarea

    150 m²

  • Rum

    10 rum

  • Tomtarea

    18 868 m²

  • Byggår

    1891

Ansvarig mäklare

Om försäljningen

  • Slutpriset blev 32 500 000 kr

  • Utropspriset var 32 500 000 kr

  • Prisutvecklingen blev ±0 kr (+/-0%)

  • Såld eller borttagen 2025-05-31

  • Slutpriset per kvadratmeter var 68 400 kr/m²

Om bostaden

  • Uppgifter från försäljningen 2025-05-31:

  • Den här villan är en äganderätt

  • Driftskostnaden är 3 753 kr/mån

  • Bostaden var till salu i 36 dagar