Margit Halls gata 50
Lägenhet · Kviberg · GöteborgSlutpris
3 825 000 kr
- Boarea
74 m²
- Rum
3 rum
- Avgift
4 354 kr/mån
- Byggår
2020
Ansvarig mäklare
Om försäljningen
Slutpriset blev 3 825 000 kr
Utropspriset var 3 875 000 kr
Prisutvecklingen blev -50 000 kr (-1,3%)
Såld eller borttagen 2025-10-15
Slutpriset per kvadratmeter var 51 700 kr/m²
Uppgifter från försäljningen 2025-10-15:
Den här lägenheten är en bostadsrätt
Den har 4 354 kr/mån i avgift
Driftskostnaden är 770 kr/mån
Den ligger på våning 7
Bostaden var till salu i 104 dagar
Skaffa mer kunskap
Vill du enkelt hålla koll på bostadsmarknaden? Här har vi har samlat artiklar och kunskap – oavsett om du ska köpa, sälja eller bo.
Till artiklarna